Aпаратна нарада

24 жовтня 2011 року у Вовчанській райдержадміністрації відбулася апаратна нарада, яку провів голова райдержадміністрації Панов В.В. , за участю голови міської ради Топоркової О.А., начальників управлінь та відділів райдержадміністрації .

На нараді розглядалися питання :

1. Про стан виконавської дисципліни в управліннях та відділах райдержадміністрації.

2. Про хід виконання протоколу № 7 спільного засідання колегії Харківської обласної державної адміністрації та зборів адміністративно- господарського активу області від 28 липня 2011 року „Про  стан фінансово – бюджетної дисципліни на підприємствах, в установах та організаціях району.

3. Про надання населенню району субсидій за спрощеним порядком.

4. Про виконання Закону України „ Про доступ до публічної інформації”.

Виступ на апаратній нараді

24.10. 2011р.

Про виконання Закону України

„ Про доступ до публічної інформації”Вовчанською райдержадміністрацією.

10 травня 2011 року вступив в дію Закон України „ Про доступ до публічної інформації”, в якому визначено порядок здійснення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень та інших розпорядників публічної інформації.

Будь – яка інформація, яка знаходиться в органах виконавчої влади, повинна бути відкрита і доступна, за винятком переліку відомостей, доступ до яких обмежується Законом.

Завдання органів виконавчої влади  - своєчасно інформувати громадян про свою діяльність.

В Законі визначено термін оприлюднення інформації з основної діяльності райдержадміністрації  – протягом 5 днів з дня створення інформації.                  Частиною 7 ст. 6 Закону передбачено, що якщо документ містить інформацію з обмеженим доступом, для ознайомлення надається інформація з цього документа, доступ до якої необмежений, тобто обмеженню доступу підлягає інформація, а не документ. Це значить, що якщо розпорядження містить персональні дані, то вони в тексті ретушуються.

Необхідно відрізняти звернення громадян, які регулюються спеціальним Законом – „ Про звернення громадян” від запиту на інформацію –  відповідно до Закону України „ Про доступ до публічної інформації”.

В Законі визначено,  що розпорядник інформації має надати відповідь на інформаційний запит не пізніше 5 робочих днів з дня його отримання.

У разі, якщо запит на інформацію стосується надзвичайних подій, що сталися або можуть статися і загрожують безпеці громадян, відповідь має бути надана не пізніше 48 годин з часу отримання запиту. При цьому Закон передбачає можливість продовження строку розгляду запиту до 20 робочих днів, якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних.

Згідно частини 3 ст. 15 Закону проекти нормативно – правових актів, рішень органів місцевого самоврядування оприлюднюються не пізніше як за 20 робочих днів до дати їх розгляду .

Відповідно до ст. 21 Закону України „ Про доступ до публічної інформації”, постанови Кабінету Міністрів № 740 від 13 липня 2011 р. розпорядженням голови райдержадміністрації затверджено граничні норми витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію Вовчанською  райдержадміністрацією   обсяг  яких більш як 10 сторінок, запитувачу необхідно відшкодувати фактичні витрати на копіювання та друк. В усіх інших випадках інформація надається безкоштовно.

Начальники управлінь та відділів райдержадміністрації несуть персональну відповідальність за здійснення заходів щодо створення електронної бази  документів, які підлягають оприлюдненню.

У кожному структурному підрозділі Вовчанської райдержадміністрації призначена відповідальна особа за роботу  з забезпечення доступу до публічної інформації. Внесенні доповнення до посадових інструкцій цих працівників.

Порушення законодавства України про  інформацію  тягне  за собою   дисциплінарну,   цивільно-правову,   адміністративну   або кримінальну відповідальність.

За період вступу  в дію Закону до Вовчанської райдержадміністрації надійшло 10 інформаційних запитів, які стосувалися  земельних питань,

надання адмінпослуг, з правових питань ,будівництва та газифікації.

 

 

Завідувач сектору

зв’язків з громадськістю та ЗМІ                                           Л.І.Добровінська

 

На сайті

На даний момент 13 гостей на сайті

Президент України

Урядовий портал

Харківська державна адміністрація

Wediz.com!