З виступу Президента України П.О.Порошенка під час Всеукраїнського громадського форуму «Відкритий діалог»

12.02.2019

Відтепер курс України на членство в Європейському Союзі та НАТО закріплений в Конституції і має силу основного закону. Особливої ваги цьому рішенню надає кількість народних депутатів, які проголосували за ініціативу Президента.

Ідея закріпити в Конституції стратегічний курс на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору – логічний проміжний підсумок нашої державницької стратегії на зміцнення незалежності та возз’єднання з Європою, яку ми послідовно втілюємо в життя вже протягом п’яти років.

Україна та Євросоюз наблизилися один до одного як ніколи. А щодо НАТО, то жодна держава, яка не членом цієї організації, не має сьогодні таких близьких відносин з Альянсом, як ми.

Але лише повноправне членство в Європейському Союзі та НАТО остаточно і безповоротно гарантує нашу державну незалежність, національну безпеку, свободу і добробут.

Досягнення нами критеріїв членства покращить інвестиційний клімат. А це забезпечить приріст прямих інвестицій і створення нових робочих місць, збільшення доходів у бюджет, зарплат і пенсій. Тому, коли кажемо Євросоюз чи НАТО, маємо на увазі не тільки безпеку, але й економіку. Говоримо не лише про відсіч Росії, але й про контрнаступ на бідність.

Наша амбітна мета  – перетворити Україну на велику державу, на регіонального лідера, на невід’ємну складову європейської цивілізації та наріжний елемент її безпеки. Однак ми не зможемо стати лідерами, якщо не піднімемо відчутно рівень життя, якщо не забезпечимо сталий розвиток економіки і соціальної сфери. Кожна людина має власною кишенею відчути, що найгірші випробування залишилися позаду, що країна йде вперед, що економіка розвивається.

Влада визнає болісні проблеми, говорить про них чесно і вголос, докладає зусиль, щоб їх подолати. Надію вселяє те, що найгірше – дійсно позаду. Сьогодні ми вже можемо ставити собі ті завдання, які ще вчора видавалися би порожніми обіцянками.

Отже, наступати будемо по п’ятьох напрямках: агропромисловий  комплекс, ІТ-індустрія, машинобудування,  інфраструктура та логістика, туризм. Ми можемо вийти на лідерські позиції у секторах економіки, де Україна вже має певні конкурентні переваги щодо інших країн. Вони стануть точками опори, від якої відштовхнемося вперед. Перелічені п’ять пріоритетів дадуть потужний поштовх нашій  економіці. Під них можна залучити мільярди доларів інвестицій. Їхня реалізація створить десятки тисяч малих підприємств, сотні тисяч робочих місць з достойною оплатою і  знизить рівень робочої еміграції українців.  Вона наповнить державний та місцеві бюджети, дасть можливість підвищувати  зарплати бюджетникам, пенсії, соціальні виплати.

Це системний і комплексний план розвитку економіки. І головний показник, який маємо вимірювати ефективність наших дій – кількість людей, які задоволені рівнем життя.  І які почувають себе щасливими.

Якби про свій економічний план я заговорив два-три роки тому, він, напевно, виглядав би як брехлива обіцянка. А сьогодні є всі підстави для того, щоб він став реальністю і був втілений у життя. Наведу вам одну приголомшливу цифру, яка мені давно врізалася у пам’ять. У лютому 2014 року на єдиному казначейському рахунку бюджету залишалося 108 тисяч гривень… На всю країну. Це – чверть копійки на кожного громадянина!  І саме в цей момент на нас напала Росія. Удар же, якого завдала по нашій економіці війна, виявився дуже сильним. Через бойові дії та окупацію ми втратили приблизно п'яту частину  промислових підприємств. І це ще не все. Росія закрила для українських товарів свій ринок, на який колись приходилася майже третина нашого експорту. Вона зупинила транзит наших товарів до інших країн.

Заходившись кілька років тому ремонтувати наш дім, думати про оздоблені стіни, надійний дах, про євроремонт, добрі меблі – з’ясували, що у нас великі проблеми з фундаментом. Що будь-яка наша споруда складеться як картковий будинок, якщо не закладемо новий надійний підмурок. Тож вирішували базові питання державного будівництва, з якими б мало бути покінчено ще на початку дев’яностих. Створювали армію, звільняли території, забезпечували єдність країни, боролися за незалежну церкву, проводили децентралізацію, посилювали державну мову.

Ми боролися не лише з потужним зовнішнім ворогом - путінською тоталітарною Росією. Ми долали ще і закоренілий внутрішній скептицизм, зневіру, таке зване зрадофільство: безвіз - не дадуть, в Європу - не пустять, Томос не напишуть, економіка вже не підніметься, і пропало всьо. Ми кожного дня кропіткою працею доводили, що можемо робити те, що для когось здається дійсно нереальним.

План Путіна очевидний – знищити-таки незалежну українську державу й демократію, позбавити українців права жити в мирі та безпеці. Він не може не розуміти, що Україну силою не взяти. Тому хоче здолати нас хитрістю. Вибори 2019 для Путіна  – це як генеральна битва за Україну, яку він маніакально прагне повернути назад.

Щоб завершити побудову сильної успішної держави, здатної забезпечити порядок, добробут і безпеку кожного українця, щоб  підготувати країну до вступу до Європейського Союзу та НАТО, щоб не дати популістам помножити на нуль все те, що вистраждали, витерпіли, вимучили люди, - прийняв рішення кандидувати вдруге на посаду Президента України.

Мої стратегічні цілі на другу каденцію можна звести до кількох  пунктів: боротьба з бідністю і підготовка країни до вступу до Євросоюзу та НАТО, забезпечення миру на вигідних для України умовах і  відновлення територіальної цілісності країни.

Україна – одна з найбільших країн Європи, багата на ресурси, з унікальною геостратегічною позицією. Ми можемо використати весь цей потенціал на благо всього українського народу й кожного українця, лише якщо будемо вільними й незалежними. Якщо працюватимемо разом, спільно і злагоджено, на майбутнє України, на майбутнє наших дітей і онуків.

 

На сайті

Сейчас 21 гостей онлайн

Президент України

Урядовий портал

Харківська державна адміністрація

Wediz.com!