До нового прагнути , але й краще з минулого не забувати

 

 

Здійснюючи   робочу поїздку у Гонтарівську громаду, голова райдержадміністрації С.Мотузний зіткнувся з ситуацією , яка  де в чому докорінно відрізняється від тих , які мав змогу спостерігати в ряді інших громад. Ситуація ця в першу чергу характеризується тим, що тут  практично повністю збережено  у функціонуючому стані всі  соціальні об'єкти.

Один з таких обьєктів – дитячий садочок у Профінтерні. Сьогодні тут  під опікою досвідчених вихователів  перебуває понад двадцять вихованців.(а садок розрахований на 30 дітей). І як  в минулі роки  державне сільськогосподарське підприємство , яке веде ту свою діяльність, постійно допомагає і   дитячому садочку і школа , до оречі теж ,  і в організації харчування і у вирішенні інших проблем.

В  минулому році   керівництво Дослідного господарства  «Гонтарівка» в особі його директора Ю.Роздайбіди  подбало про встановлення  тут сучасного  опалювального котла  імпортного виробництва.  Нове обладнання , хоча й використовує  традиційні дрова та вугілля,  має в своїй основі сучасні технології і спалювання і безпеки , що дає змогу  мало не втричі економити витрати палива , забезпечуючи  при цьому і високу тепловіддічу і зручне обслуговування. У комплексі з сучасними склопакетами , встановленими кілька років тому за сприяння  районної ради, все це створює  комфортні умови для маленьких вихованців.

Маючи таких приклад раціонального підходу  щодо опалення  в дитячому садочку,  голова райдержадміністрації звернув увагу на те , що напевне таким чи чином слід  діяти і у Гонтарівській школі , де до цього часу використовується  застаріле опалювальне обладнання , яке окрім того що є  досить витратним , ще й з ладу  може вийти у будь який момент , що  за умов зими несе певні ризики.

Певні зауваження на адресу керівництва медичної галузі зробив голова райдержадміністрації і після ознайомлення з фельдшерсько-акушерським пунктом у Томахівці. На сьогодні про його повноцінне функціонування говорити не доводиться , адже тут немає головного – відсутній працівник  з відповідною фаховою підготовкою, що , як зауважив С.Мотузний, при наявності свого навчального закладу, не зовсім зрозуміло.

В цей же день голова райдержадміністрації побував і в Другому Червоноармійському де також  залишився задоволеним  станом соціальної сфери. І хоча на відміну від Гонтарівки , де працює державне підприємство , господарство тут має іншу форму власності , його керівник О.Супрун  ніяких кроків щодо того щоб «скинути» з себе турботи за соціалку  не  здійснював. Як і в минулому,  саме господарство  несе всі витрати пов’язані із забезпеченням комунальних зручностей і в дитям\чому садочку і в амбулаторії сімейної медицини , як і раніше школа та дитячий дошкільний заклад отримають  продукти для організації харчування дітей. Більше того , керівництво господарства , дбаючи про людей , що мешкають на території громади , прагне  забезпечити всіх ,хто цього потребує бодай якою роботою , з офіційним працевлаштуванням , а значить і з  відповідними виплатами  як у державний так і в місцевий бюджет, що  дає змогу сільській раді  більш  ефективно вирішувати  питання соціального розвитку села.

Знайомлячись з місцевою  школою  С.Мотузний  дав розпорядження  зробити  розрахунки щодо можливості придбання сюди сучасного котла  а також  попіклуватися про те , щоб до наступного навчального року у школі було споруджено теплий туалет. Щодо вирішення останнього питання,  господарство надасть всю необхідну допомогу , запевнив голову райдержадміністрації О.Супрун. Він же в ході  ознайомлення зі   станом сільського Будинку культури , висловив пропозицію щодо переобладнання  глядацького залу  цієї грандіозної споруди  під заняття спортом і зокрема мініфутболом, з можливістю в разі потреби , занести  крісла чи стільці і провести збори   чи концерт.

Висловлюючи свої  враження від побаченого у цих двох  громадах і господарствах,  голова райдержадміністрації С.Мотузний  відзначив , що залишився  і задоволеним від побаченого і спокійним за долю соціальної сфери, адже особисто мав змогу переконатися в тому ,  що  керівники господарств, застосовуючи сучасні методи  в організації виробництва і вирощенні врожаїв, не відійшли від  позитивних напрацювань минулих часів у питанні турботи про людей. І яскравим свідченням цьому є те , що потрібні на селі об’єкти  на території Гонтарівської та Червоноармійської громад , на відміну від  ряду інших , зберегли  і продовжують за них піклуватися.

 

На сайті

Сейчас 38 гостей онлайн

Президент України

Урядовий портал

Харківська державна адміністрація

Wediz.com!