Свято гарного настрою

Ось вже кілька років поспіль  в  теплі  осінні  дні «бабиного літа»  центральний майдан нашого Вовчанська перетворюється   на велику імпровізовану сцену на якій розгортається дійство під назвою «День громад». І з року в рік  рівень проведення цього свята, яке  для всіх його учасників і численних глядачів давно вже стало довгоочікуваним,  лише зростає, що не може не радувати. Адже  свято це за великими рахунком є своєрідним звітом  про  добрі справи кожної громади, демонструючи  ще й  постійно зростаючий рівень  артистизму кожної  сільської  чи селищної ради.

Не стало виключенням  і свято нинішнього року.  Його організатори  серйозно попіклувалися про те , щоб  глядачам було весело і комфортно. Більше того вони подбали про те, щоб  весь день  у повному розумінні цього слова став святковим. Той, хто  особисто  вирішив це перевірити дійсно став учасником  довготривалого і яскравого свята.

Розпочалося ж  воно  традиційно зі святкового ярмарку.  Городяни і  гості Вовчанська  мали змогу придбати  різноманітну продукцію представлену сільськогосподарським підприємствами  починаючи від м'яса і молока і закінчуючи  живими гусями та різноманітними кормами для годівлі домашньої живності.

Серед товарів представлених на ярмарку були також  цукор  та різноманітні крупи, а також величезний вибір  готових кулінарних виробів, які можна було скуштувати  прямо тут же під веселу музику, що супроводжувала ярмарок.

Ті з городян , хто цікавився   такими  серйозними  речами як автомобіль, могли оцінити їх  красу і потужність на спеціалізованій виставці - продажу, яку організував один з Харківських автосалонів.  Така виставка проходить у нашому Вовчанську вперше і тому цілком зрозуміло що викликала вона не аби яку цікавість у любителів новеньких авто, які з  серйозністю заглядали під відкриті капоти та з  захопленням  сідали за кермо.

Насиченою була і спортивна частина свята, яка цього дня проходила на  майданчику з штучним покриттям. У її програмі був турнір з мініфутболу  між командами  громад району та  турнір з боксу , у якому юні боксери  дитячо-юнацької спортивної школи змагалися зі своїми однолітками з Харкова.

Турнір же з боксу запам'ятається  його юним учасникам тим, що його урочисто відкрив народний депутат України Д.Шенцев , який  давно і серйозно займається цим видом спорту і   є  одним з кращих боксерів Харківщини. Вітаючи юних боксерів зі святом він  побажав  їм вдалих виступів і впевнених перемог.

В той час як на спортивному майданчику тривали  змагання  з футболу а потім з боксу,  знайшлася справа і любителям прекрасного, для яких було організовано виставку  робіт  майстрів народної творчості а також  виставку художньої фотографії, що розповідала про красу нашого рідного краю. Велику зацікавленість у численних відвідувачів  цього  майданчику викликали  і художні композиції з квітів, які підготували до свята учні навчальних закладів та шкіл міста.

І саме з  виставки  творів народних умільців та квіткових композицій розпочали своє ознайомлення  зі святковими  експозиціями голова райдержадміністрації С.Мотузний, голова районної ради А.Степанець та почесний гість свята , народний депутат України Д.Шенцев.

Милуючись красою експонатів  та спілкуючись з авторами цих чудових робіт С.Мотузний, А.Степанець та Д.Шенцев поступово перейшли до ознайомлення з експозиціями представленими на свято власне самими громадами. У нинішньому році  експозиції громад розташувалися  в такий спосіб, що створювали практично ілюзію сільської вулиці по якій від двору і до двору  і рухалися  бажані  для громад гості. Разом з керівниками району та народним депутатом до громад  заходили і члени спеціального журі , які  й мали визначити  переможців у номінаціях на краще оформлення експозиції, кращий музичний супровід  та кращу страву української кухні.

Бажання отримати високі оцінки у  суперництві і спонукало кожну громаду до того ,щоб виявити неабияку фантазію і оригінальність. І треба чесно сказати, багатьом громадам це вдалося просто таки відмінено. Були тут і  «збудована» з старовинних рушників українська хата,  і  сільське подвір'я  з пасікою та маленькими кусючими бджілками , були і  суперечливі Параска та Палажка, які  вихваляючи одна перед одною пропонували гостям різні  страви. Одним словом було справжнє свято  гарного настрою, фантазії і ширшої української душі  нашого народу.

У кожній  громаді  С.Мотузного, А.Степанця та Д.Шенцева зустрічали хлібом-сіллю та веселими піснями і приказками , запрошували  пригоститися всім, чим багатий був стіл. Веселі пісні в цей час лунали і зі сцени. Саме в такий спосіб  громади  представляли на святі  свою художню самодіяльність.

Відвідавши кожну громаду, та ознайомившись з цікавими і змістовними виставками, голова райдержадміністрації С.Мотузний, голова районної ради А.Степанець та народний депутат України Д.Шенцев зі  сцени привітали  всіх зі святом і побажали   мешканцям району миру і злагоди, запевнивши при цьому, що представники влади будуть і надалі працювати так, щоб добробут нашого народу зростав.

Виконали вони і почесну місію, нагородили ноутбуками  громади, які стали переможцями  у кожній з оголошених  номінації.

Серед експозицій кращою стала Білоколодязька селищна громада, кращий музичний супровід продемонстрували аматори Старого Салтова. Цінними подарунками відзначено також  педагогічний колектив Будинку дитячої творчості та учасників виставки  майстрів народної творчості В. Кириченка та В.Гогу.

Під оплески присутніх  було оголошено також про  високе визнання заслуг керівника фермерського господарства В.Никоненка з  Вовчанських Хуторів, якому за  успішне ведення господарства та постійну  участь у житті місцевої громади за рішенням обласної ради  було  вручено  відзнаку   «Слобожанська слава» . Відзнаки В.Никоненку вручив депутат обласної ради О.Кулінічев.

У концертній програмі, яку було підготовлено за сприяння народного депутата України Д.Шенцева, виступили  групи «Екіпаж». Для молоді було організовано також танцювальну  дискотеку.

Яскравим і завершальним акордом свята став чудовий феєрверк.

 

На сайті

Сейчас 15 гостей онлайн

Президент України

Урядовий портал

Харківська державна адміністрація

Wediz.com!