Хотімлянський місцевий бюджет для видатків достатній

Нещодавно в районній газеті було видруковано матеріал про  почесного громадянина району 2012 року, колишнього директора  радгоспу «Хотімлянський» Миколу Голієнка. Це господарство, яке входило до харківського тресту овоче-молочних радгоспів, на Вовчанщині  було  серед передових. Працювало тут кілька сотень людей, утримували великий гурт худоби, вирощували в кращі роки більше 6 тисяч тонн овочів, які переважно постачалися до обласного центру. Зараз, звичайно, все тут не так, але від потужного сільгосппідприємства для потреб громади багато чого залишилося.

Днями голова райдержадміністрації С.Мотузний, в рамках ознайомлення з територіальними громадами району, побував в Хотімлі.

Відвідини розпочалися з Хотямлянської школи. Розрахована вона на 320 учнів, сьогодні ж тут вчиться 91 учень. Однак через те що вона зараз повна середня школа, існуючи класи використані всі, вільних приміщень немає.

Школа добре доглянута, але має проблему - каналізаційна мережа потребує ремонту. До речі, Хотямлянська школа - єдина в районі, де опалення  здійснюється електрокотлами. Це обходиться бюджету у більш, ніж 300 тисяч гривень на рік. А  процес навчання одного учня  в цій школі протягом року, на жаль, перевищує нормативи мало не в три рази!

А от інша проблема громади серйозніша. 80 дошкільнят виховується у сім’ях місцевих мешканців, а дитячого садочка немає.

Хоча радгосп побудував тут свого часу чудове приміщення, розраховане на 6 груп малят.  Через цілу низку причин воно не було своєчасно передане до комунальної власності громади.

Частково  воно все ж використовується - в одному крилі розмістили амбулаторію сімейного лікаря, непогано обладнану, добре доглянуту - якби не непривабливий вигляд ганку...

Будинку культури  і бібліотеки зараз в громаді немає, але читачі беруть книжки - фонд літератури з колишньої бібліотеки для дорослих  передали до школи - бібліотеці навчального закладу.

Після знайомства з установами громади - участь  у цьому взяли  і місцеві фермери А.Шатковський та В.Голієнко, в приміщенні сільради разом з сільським головою О.Кучмою С.Мотузний підбив підсумки відвідування.

Розпочав з питання, яке йому задали в приміщенні школи матері дошкільнят, вони цього дня спеціально прийшли побачитися з очільником району.

Стосувалося воно влаштування  їх дітей до дитячого садка.  Через відсутність такого закладу в громаді  певний час малих возили автобусом до садочка «Барвінок-100» у Старому Салтові.

Та останнім часом підвезення припинилося. Найперше, через що - так це через відсутність спеціальним чином обладнаного для перевезення дошкільнят автобуса.

- Вирішити це питання  можна двома шляхами, - зазначив С.Мотузний. - Перший, який  потребує набагато менше часу, - це мати такий автобус.

В подальшому обговоренні виявилося, що Старосалтівська селищна рада готова надати такий транспорт - але, за словами О.Кучми, при з’ясуванні всіх обставин дійшли висновку: він дуже старий і є нерентабельним для відновлення.

Тому вирішено було, що запропонував С.Мотузний, обговорити найближчим часом це питання спільно  з трьома головами громад - Хотімлянської, Старосалтівської та Молодівської, які  зацікавлені у вирішенні цього проекту. За допомогою коштів районного бюджету та кошти спонсорів, сільрад можна було б  придбати для потреб громад новий спеціалізований автобус для перевезення дошкільнят. Коштує він орієнтовно 300 чи трохи більше тисяч гривень.

У свою чергу, Хотямлянська сільрада вже веде процедуру передачі безгоспного нині приміщення дитячого садка у власність громади, але цей шлях довгий, за законом – рік від початку. Тому С.Мотузний обговорив можливі варіанти прискорення справи. А також зазначив - відновлення цього дошкільного закладу цілком може бути здійснене за бюджетні кошти, зараз у країні Президент та Уряд дієво допомагають в цій справі громадам.

У той же час відразу була визнана неконструктивною ідея, яка колись висловлювалася на сесії районної ради: створити на базі місцевої школи навчально-виховний комбінат, яких у районі зараз вже шість. Але тут у школі просто немає для цього вільних приміщень...

Загалом же в громаді  впродовж багатьох років коштів місцевого бюджету вистачає не лише на зарплату, а й на вирішення різних проблем громади. Зокрема, тут поступово  грунтові дороги по селу полагодили і вони одержали тверде покриття, проводять роботи по освітленню вулиць в нічний час. Влаштували на території школи, наприклад, ігровий майданчик для дошкільнят.

Хотімля - село, яке розташоване вздовж водосховища, тут зараз мешкає 1308 людей і, крім цього, ще до 150 дачників. І тому, за словами С.Мотузного, перспективи існування  цього населеного пункту вже через  фактор чудової зони відпочинку залишиться надовго.

А ще він, коли оглядав амбулаторію сімейного лікаря, дав завдання своїм підлеглим прорахувати, якій  кількості хворих, не мешканців району, надають протягом року в місцевих закладах охорони здоров’я медичну допомогу.

- Адже на це витрачаються кошти районного бюджету, - підкреслив С.Мотузний, - у той час як ми цілком маємо право  вимагати від обласного бюджету компенсації таких витрат. До речі, у Чугіївському районі  таким чином якраз і одержали додатково  600 тисяч гривень!

Вели у громаді розмову і про використання земельних паїв, плату за землю так званими «індивідуалами». Це - власники паїв, які самотужки обробляють свої 5-6 гектарів розпайованої землі. Втім,  поняття «самотужки» інколи - це  лише про людське око, насправді ж тут отримують від землі стабільний доход, а до бюджету не надходить з цього ні копійки.

 

На сайті

Сейчас 97 гостей онлайн

Президент України

Урядовий портал

Харківська державна адміністрація

Wediz.com!