Влада і люди

На сьогодні реально об’єднує Україну лише свято першого дзвоника

11 вересня у районному будинку культури відбулася зустріч представників громад та  громадськості, трудових колективів, політичних партій з радником Прем'єр – міністра України Миколи Азарова Анатолієм Толстоуховим, яка пройшла за участю голови райдержадміністрації Сергія Мотузного та голови райради Анатолія Степанця.

Звертаючись до присутній, А Толстоухов відразу зазначив: він не кандидат у депутати, а як представник Прем’єр-міністра здійснює поїздки регіонами країни. Мета – вивчення ситуація на місцях, думок  громадян щодо тих чи інших  проблем  нашої держави та формуванні на цій основі  стратегії розвитку.

Сам А.Толстоухов чотири рази обирався народним депутатом України, чотири рази був міністром, працював і у владі і у опозиції.

Спілкувався він  на обох мовах почергово-українській та російській, вільно переходячи до викладення  думок на обох та  демонструючи глибоке знання вимови та побудови речень. Чим, до речі, вигідно відрізнявся від частини навіть ведучих теленовин на окремих загальноукраїнських телеканалах!

За словами А.Толстоухова, Харківщина – це вже 13 чи 14 регіон України, де він побував. І,  як не прикро, за 21 рік незалежності поки що єдності нації між сходом та заходом  не спостерігається. Єдине свято, яке поки що об'єднує Україну, підкреслив   гість – це свято першого дзвоника…

Стисло охарактеризувавши  економічну ситуацію в державі, А.Толстоухов зазначив, що завдяки єдності вертикалі влади, чого досягнуто в Україні вперше за роки незалежності,  вдалося  подолати негаразди правління «помаранчевої» команди. Хоча, навіть за умови успішного розвитку, на рівень показників внутрішнього валового продукту  1990 року Україна  зможе вийти не раніше  , ніж через 2-3 роки.

Гість навів кілька  фактів, маловідомих пересічним громадянам. Зокрема, про форум, який було проведено у Києві нещодавно за участю колишніх  послів США в України  «Україна-2020».

- Я у розмові з колишнім послом США Мілером, говорив Анатолій Володимирович,- запитав у нього: як би відреагував держдепартамент США, коли б у Вашингтоні  Україна провела форум під назвою «США-2050»? І як на  форум «Україна 2020» , на думку Міллера, відреагує Росія?

А ці факти А.Толстоухов навів для того, щоб  довести головну  ідею, яка має бути  стрижневою у розвитку нашої держави: використовувати для цього процесу все краще, що є в Росії, США, Європі і будувати державу такою, яку б поважали у світі.

Наступну частину зустрічі було присвячено запитанням і відповідям.  Перше з них стосувалося  пільг для дітей війни, які зараз обмежені. А.Толстоухов відповів, що турбуватися про відновлення таких пільг мають  в першу саме депутати наступного скликання, в тому числі ті, кого обиратимуть у  окрузі, куди входить і Вовчанський район. А.Толстоухов , зокрема, особисто знає одного з кандидатів – мажоритарників Д.Шенцева  і вбачає в цій людині особу, здатну  перейматися нагальними проблемами людей.

Директор Старосалтівського будинку культури О.Рябова підняла тему  фінансування з держбюджету  розвитку культури в України.

-         У нас, в Старосалтівській громаді,- говорила вона, - будинок культури  зараз ремонтується, на це місцева влада  знаходить можливості. А на селах же становище набагато гірше.

Ще вона  турбувалася, про  долю  дітей –сиріт, яких виховує ця жінка, після досягнення ними 18 років. А саме- де будуть жити вони після повноліття. Тим більше, що і сама О.Рябова мешкає поки що у гуртожитку,  а житло  тут приватизувати не дозволяється за законами.

А.Толстоухов  порадив  жінці більш детально викласти свої прохання у листі, який обіцяв довести до відома М.Азарова.

Члени районної ради ветеранів війни і праці – голова ради І.Зарубін, В.Бреус, І.Власенко, М.Сабельніков  задавали питання стосовно   продажу землі сільгосппризначення, з чим вони категорично не згодні, питань держбюджету, високих тарифів на житлово-комунальні послуги  тощо. Зокрема, І.Зарубін побажав подальших успіхів в розвитку країни уряду, до складу якого переважно входять члени Партії регіонів.

У двох  записках, поданих до президії,   прохали допомогти у відновленні дитячого садка в селі Гатище та у виплаті  орендної плати від власників ТОВ «Новоолександрівське».

На обидва питання відповів С.Мотузний.

Стосовно садочка. В громаді  є хороша школа, де можна було б влаштувати навчально-виховний комбінат, але місцевою владою було прийнято рішення  відновити діяльність  колишнього дитячого садка в селі. Зараз буде проведено експертизу міцності цієї споруди а в подальшому, відштовхуючись від її результатів, виберуть шлях , яким підуть далі   для створення дошкільного закладу.

У агрофірмі в Новій Олександрівці дійсно  поки що є затримка з виплатою грошей за орендовані земельні паї, але у райдержадміністрації вистачає і власних важелів впливу на власника, щоб цю справу прискорити і завершити до  кінця серпня.

На завершення зустрічі С.Мотузний подякував  А.Толстоухову за цікаву і корисну  розмову, яка відбулася цього дня у Вовчанську.

 

На сайті

Сейчас 26 гостей онлайн

Президент України

Урядовий портал

Харківська державна адміністрація

Wediz.com!