Вклонитися могилі молодшого політрука Урістема Кабулбекова

З далекого Казахстану  в село Ізбицьке приїхав напередодні Дня Перемоги його онук Бауржан Велика Вітчизняна війна  одне з найтяжчих випробувань, що випали на долю радянського народу. Об’єднані єдиною метою захистити рідну землю від ворога посланці всіх народів колишнього СРСР встали на захист країни.

Вогненним валом прокотилася війна і по нашій вовчанській землі. Братські могили та пам’ятники полишила вона після себе практично у кожному населеному пункті району. А по прізвищах, які викарбувані на меморіальних дошках, можна вивчати всю географію тодішньої країни. Росіяни і українці, білоруси і грузини, казахи і узбеки, славетні сини своїх народів, навіки склали свої голови, щоб  ми всі жили під мирним небом.

І хоча живемо ми  нині у різних країнах, але всі народи  об’єднує  кровне братерство, найсвятіше  братерство, яке залишили нам всім у спадок  сини різних народів, солдати, що своєю кров’ю окропили кожен клапоть землі, яку вони визволяли від ворога.

У селі Ізбицьке з поміж  більш ніж ста семидесяти  бійців похованих тут також є представники різних народів. І хоча імена всіх похованих ще повністю не встановлено, але благородна робота у цьому напрямку продовжується. Нещодавно з’явилася тут гранітна дошка з прізвищем молодшого політрука Урістема  Кабулбекова, сина славетного казахського народу, який, як свідчать архівні документи, загинув в селі Ізбицьке в травні 1942 року.

І ось вперше за сімдесят років вклонитися могилі свого діда, що загинув на нашій українській землі, приїхав його онук, заступник директора управління по обслуговуванню дипломатичного корпусу Міністерства міжнародних відносин Республіки Казахстан Бауржан Урістемов.  Онуку, який лише нещодавно з архівних документів дізнався про місце поховання свого діда, здійснити  цю поїздку допомагало Посольство України у Республіці Казахстан, Міністерство закордонних справ нашої держави, керівництво області та нашого району.

Бажаного гостя на вовчанській землі щиро привітали перший заступник голови райдержадміністрації Ж.Усманова, депутат обласної ради В.Пієв, голова Старицької сільської ради А.Казенний, учасники бойових дій та школярі місцевої школи.

В пам’ять про сина казахського народу, що загинув у роки війни в Ізбицькому було проведено меморіально-траурний мітинг, на якому зі словами вдячності за подвиг солдата виступила Ж.Усманова, яка у дарунок гостю передала український рушник. Гостя привітали також депутат обласної ради В.Пієв, керуючий справами районної ради В.Бєліченко, голова ради ветеранів війни і праці І.Зарубін, військовий комісар Вовчансько-Великобурлуцького ОРВК І.Діхтяренко, учні школи.

Бауржану Урістемову було передано також ще один значимий дарунок – голова сільради А.Казенний вручив йому капсулу з землею з братської могили, де поховано молодшого політрука Урістема Кабулбекова. А онук солдата  в свою чергу залишив на братській могилі частку землі, яку привіз за тисячі кілометрів і разом з керівниками нашого району взяв участь у висадженні біля братської могили вічнозелених туй.

 

 

 

 

 

 

На сайті

Сейчас 23 гостей онлайн

Президент України

Урядовий портал

Харківська державна адміністрація

Wediz.com!