21 квітня в 2012 році відзначається Український день довкілля

 

Давно відомо, що настанням весни  гостро постає питанння  щодо наведення належного санітарного стану на  наших вулицях  у  парках та скверах. Саме з цією метою щовесни активно проводяться різноманітні субботники та організовуються двомісячники «Зелена весна», під час яких практично у всіх населених пунктах провадяться заходи спрямовані на наведення належного санітарного стану території на на її озеленення.

Пройшов такий  захід щодо наведення порядку  у нашому районі і минулої суюоти.  Треба відзначити той   факт, що цей субботник був напевнее одним з найбільш масових за останні роки.  Це аж няк не означає,що в минулому на прибирання території звертали  менше уваги. Звичайно ж ні. Просто певні   підприємства, установи чи організації  частіш за все прибиранням закріапленої території  займалися у зручний для себе час з урахуванням  графіка своєї буденнної роботи. Цього ж разу, а 21 квітня  було оголошено Всеукраїнським днем  чистого довкілля, на прибирання закрупленої території, а також на наведення порядку на територіях, які спеціально в цей день  було  виділено  для певних колективів вишли практично  всі .

Організатори  які займалися  закріпленням  території  і визначенням виду робіт, які слід було провести там, подбали  про те, щоб  справа проходила якомога коплексно. Якщо говорити про  саме місто,  першочергову увагу було звернуто на сквери і парки, які з настанням теплих днів  стають місцями массового відпочинку наших городян. Старт  роботам   на цих територіях напередодні дали  наші юні мешканці міста --- школярі, які під керівництвом та за активної участі своїх вчителів   збирали не лише  сміття а й   минулорічне листя. З веселим  сміхом та  звичними  пустощами   дітвора  швидко  впоралася з  визначеними обсягом п роботи  зібравши все сміття на купи, які наступного дня вже почали вивозити працівники віддлу благоустрою.

А  21 квітня на звільнену  від листя та смяття територію  прийшли  працівник   установ і організацій міста, вчителі шкіл, працівники культури та службовці, які  зайнялися  побілкою та   висадженням дерев, які  традиційно  виділив наш держлісгосп.

Массово і активно працювали в день субботника і представники трудових колективів примислових підприємств та організацій, які також мають закріплену територію. Напевнее найбільш результативну роботу щодо наведення  належного порядку  традиційно продемонстрували наші енергетики. За ними, до речі, закріплено  напевнее одну з найбільших по  обсягу роботи територію – Рубіжанське шоссе.  Крім звичайно ж обсягу роботи для тих хто тут працював   є і певна  моральна відповідальність ,адже це практично  в’ізд до нашого Вовчанська. І гості міста  практично відразу ж можуть скласти враження  про чистоту райцентру. Напевнее саме з погляду на свою відповідальність за обличчя міста, енергетика  попрацювали як завжди на-совість і залишили після себе територію як кажуть «під ключ». Адже маючи не лише  працювитий коллектив, а й власні транспорті засоби , енергетики  не просто  зібрали  сміття  , минулорічне листя та гілки, а й вивезли все це на звалище. Крім цього було  пофарбовано  трактор з постаментом, а також  знак-логотип що стоять біля колишної Сільгосптехніки, а літак встановлений у минулому році відмито від бруду та пилу.

Кипіла напружена робота і в напрямку   виїзду з міста в бік Білого Колодязя.  Територія тут, з урахуванням  близькості сміттєзвалища,  доволі проблематична і  практично завжди засмічена  тим, що розносить вітер. Отже  і попрацювати людям , які наводили тут порядок довелося  досить таки серйозно. Але  намічене вони виконали успішно не дивлясь навіть на те, що певні незручності всім хто працював створив короткочасний дощ.

Відгукнулися на прохання  допомогти у наведенні порядку у нашому  місті і керівники  олійноекстракційного заводу, які окрім  виділення людей  та транспорту на закріплену територію, забезпечили ще й  фарбування металевої огорожі на мосту через річку, що знаходиться по сусідству з підприємством.

Разом з  робітниками заводу на  території, що знаходиться в районі  пішохідного переходу через річку  неподалік від лікарні ,працювали також   спеціалісти  центру зайнятості та санітарноепідеміологічної  станції,  численні представники  закладів охорони здоров’я.

Окрім нашого Вовчанська  активна ролбота щодо наведення належного  порядку кипіла також  практично у всіх населених пунктах нашого району. Працівники місцевих органів влади та  соцпрацівники,  вчителі та школярі всі як один вийшли цього дня  на зайкріплені території і активно працювали  з Тим, щоб  вулиці і місця відпочитнку Були чистими і затишними.

Відзначаючи активність  учасників суботника і результативність їх роботи не слід забувати і про таке важливе питання , як підтримання порядку.Дієвим кроком у цьому  напрямку може стати рішення міської ради згідно з яким  власники торгових точок  зобов’язані щочетверга  прибирати закріплену територію з тим, щоб тут не накопичувалося сміття. Це дасть змогу  практично постійно підтримувати  чистоту. А  якщо  таке  рішення  ми всі разом  зможемо перетворити  з офіційного, у простий поклик  душі і серця, і  без зайвих нагадувань  будемо елементарно  дбати про чистоту, то і  ми самі і наші діти та онуки житимуть в красі і затишку.

 

На сайті

Сейчас 96 гостей онлайн

Президент України

Урядовий портал

Харківська державна адміністрація

Wediz.com!