14 березня 2012 року о 12-00 у Вовчанському районному будинку культури відбулася зустріч з народним депутатом України Дмитром Шенцевим

 

Також на зустрічі були присутні депутати Харківської обласної ради Панов В.В., Кулінічевим О.О.,Пієвим В.М., голова Вовчанської райнної ради Степанець А.В., Вовчанський міський голова Топоркова О.А., начальники управлінь та відділів райдержадміністрації, керівники установ та організацій, що належать до сфери управління райдержадміністрації.

Якщо під час попередніх зібрань мешканців громад району в порядку проведення спільної звітної кампанії закріплених за округами народного депутата України Д.Шенцева, депутатів Харківської обласної ради, місцевих рад усіх рівнів та сільських, селищних і міського голови (такі були проведені у селах Революційне, Жовтневе Друге та Юрченковому) звіти учасників, запитання - відповіді забирали від сили  трохи більше години, то 14 березня у районному будинку культури на це пішло майже вдвічі більше часу.

Цього разу у залі зібралися містяни, представники Вовчанськохутірської, Вільчанської, Старицької, Червоноармійської Першої, Рубіжненської, Гатищенської громад, з якими спілкувалися народний депутат України Д.Шенцев, голова райдержадміністрації, депутат обласної ради В.Панов, голова районної ради  А.Степанець,  депутати обласної ради В.Пієв та О.Кулінічев.

Інформація першого заступника голови РДА Ж.Усманової про виконання Програми соціально-економічного розвитку району за 2011 рік

Голова районної ради А.Степанць - інформація про склад депутатського корпусу районної ради та взагалі рад на місцях

Виступ про себе та свою депутатську діяльність Д.Шенцева

Міні-звіт міського голови О.Топоркової

Розпочалася частина відповідей на запитання. Їх надійшло до президії дуже багато - що й не дивно, власне, містяни і завжди більш активні під час спілкування з владою та й проблем у Вовчанську на порядок більше, ніж у селі, враховуючи кількість населення, розгалужену   мережу комунальних закладів тощо.

Власне, на деякі записки із запитаннями відповідь прозвучала вже  під час виступу перед зібранням О.Топоркової. Зокрема, вона зазначила, що цього року передбачена реконструкція дитячого садка  №2 (розташованого біля технікуму механізації), на що з обласного бюджету передбачається виділення 1 мільйона 190 тисяч гривень. В планах міської влади також - дії щодо завершення робіт по каналізуванню  житлових масивів Рубіжанське шосе та Пролетарське поле, влаштування нового полігону твердих побутових відходів.

- Проблема тут полягає в тому, - підкреслила О.Топоркова, - що кудись зник сам проект по каналізуванню, і, незважаючи на наші зусилля, діяльність правоохоронних органів, які також займаються цією справою, поки що вдалося  відшукати, і то за межами району, лише фрагменти проекту. Між тим, досі так і не з’ясована доля 800 тисяч гривень, виділених для продовження робіт по каналізуванню цих житлових масивів у 2009 році - із зробленого за ці кошти є лише дві глибокі ями, огороджені сітками... До того ж за строками сам  проект застарів і потребує коригування, а на це потрібно 400 тисяч гривень.

Вовчанськ також потрапив до обласної програми  підтримки діяльності ОСББ, і на ремонт дахів трьох багатоповерхових будинків (у тому числі  розташованого за адресою: вул. Гоголя, 65, на дірявий дах якого  скаржилися  у записці  до президії  люди)  планується виділення 429 тисяч гривень.

Коментуючи це, В.Панов зазначив:

- Аналогічні проблеми з ремонтом дахів багатоповерхових будинків існують також і у Старому Салтові. Однак там мешканці не бажають  організовувати ОСББ, а політика держави полягає саме в підтримці діяльності таких об’єднань.

Одне з питань стосувалося чуток, що протягом червня у місті не працюватимуть дитячі садочки. О.Топоркова  це підтвердила - вирішено, що в усіх цих дитячих дошкільних закладах, як воно завжди і робилося,  проведуть ремонти. Взагалі ж, за словами О.Топоркової, забезпеченість коштами на утримання дитячих садків міста складає  лише 60 відсотків до потреби...

Були питання про незаконну  діяльність у місті грального бізнесу: В.Панов попрохав начальника РВ ГУМВС України у Харківській області В.Гармаша впритул цим зайнятися, тим більше, що ця тема – на контролі у губернатора  Харківщини  М.Добкіна.

- Чому не підтримали народні депутати пропозицію А.Яценюка про збільшення пенсій? - зачитав одну із записок Д.Шенцев.

Відповів  так:

- Правильно ставив питання А.Яценюк, але ось лише джерел фінансування такого збільшення чомусь не визначив. Чомусь, до того ж, коли він був при владі та керував парламентом, такі дії не ініціював а згадав про  потребу, лише перебуваючи в опозиції...

Двічі запитували із зали, де подівся мікроавтобус «ГАЗель», подарований раді ветеранів району С.Гавришем у його бутність народним депутатом України.

- Я особисто розмовляв з харків’янином, - зазначив В.Панов, -  який саме й купував свого часу цю «ГАЗель» для подарунку нашим ветеранам. Він був дуже здивований, що машина кудись зникла, як лише Степан Гавриш припинив свої повноваження народного депутата у 2006 році. Втім, думаю, ми цю проблему вже  і без Гавриша вирішимо позитивно.

- Чому депутати прогулюють сесії Верховної ради? - запитували у Д.Шенцева. На що він під оплески зали відповів - сьогодні і я прогуляв - з вами приїхав зустрітися!

Мешканці району міста, де розташований м’ясокомбінат, скаржилися, що  у них немає ні магазину, і кіоск фірми «Кулінічи» прибрали, а до центру міста добратися нічим.

- Коли ми перед виборами у 2006 році запровадили у місті спочатку один, а невдовзі три кільцевих маршрути, - відповів В.Панов, - багато хто сумнівався, що це протримається довго, казали: після виборів ніякого автобусу не буде! А маршрути успішно діють і  ми маємо плани запровадити ще й четвертий маршрут - якраз  до зазначеного району Вовчанська.

Багато питань стосувалося і тарифів на водопостачання, водовідведення, газ, електроенергію. Зокрема, за словами В.Панова, сьогодні лише   комунальне підприємство теплових мереж працює без збитків - тому що вчасно проводиться коригування тарифів, завдяки чому не виникає проблем із придбанням газу для живлення котельної і в будинках тепло (виявилося, що аж надто жарко, на що також були скарги, адже в теплу пору року, коли квартиру через надмірне тепло батарей доводиться провітрювати, нікому не хочеться плати зайвих коштів!

А от з водовідведенням є проблеми, тарифи на цей вид послуг складають  МЕНШЕ 2 ГРИВЕНЬ, собівартість же – в рази вища! Тому і тут, на жаль, потрібне коригування, без цього очисні споруди довго експлуатувати неможливо - давно вже назріла їх реконструкція...

Невдоволення частини містян викликав той факт, що в парку 40-річчя Перемоги, закладеного  у травні минулого року у Вовчанську, поки що мало зроблено для благоустрою, не всі пеньки викорчувано.

- Давайте разом з вами  доведемо справу до закінчення - підтримав людей Д.Шенцев. - Я навесні привезу потрібну кількість саджанців, замовимо лавочки для відпочиваючих, приведемо цю територію до порядку.

Взагалі, по ходу спілкування  Д.Шенцев не раз закликав людей не лише скаржитися на негаразди - а вони є і на це варто звертати увагу влади, - а й самим долучатися до вирішення проблем.

Зокрема, він особисто пообіцяв долучитися до вирішення проблем занять фізкультурою молоді селища Вільча - там, як зазначалося у письмовому запитанні, цим займатися, окрім ніж в спортзалі школи ніде, а спортзал не завжди відкритий. Д.Шенцев пообіцяв ще й привезти до спортзали спортивні знаряддя.

В рамках реалізації програми «Питна вода» Д.Шенцев виступив з ініціативою допомогти в очисці шахтних колодязів на території населених пунктів району.

Тема розвитку спорту звучала і у запитанні: чи не краще було б спрямувати кілька мільйонів гривень коштів обласного бюджету, які передбачається виділити на спорудження у місті спорткомплексу, на інші , не менш потрібні  проекти?

- У нас сьогодні в місті, - зазначив В.Панов, - молодь вкрай мало має і можливостей і бажання для фізичного загартування. Ось зараз триває призовна кампанія до Збройних Сил України, так з 240 призовників здоровими і придатними до служби визнан на комісії лише 118!

Діалог між владою та людьми, який точився цього дня у залі, не раз викликав і сміх, і оплески присутніх. Звичайно, більшою частиною висловлювалися проблеми, які турбують людей, але на останок В.Панов, В.Пієв, О.Кулінічев, Д.Шенцев одержали ще й позитивний заряд.

К.Маркова, Рубіжненський сільський голова, подякувала Дмитру Шенцеву за тверде паливо, за подарунки і продуктові набори, які були вручені від імені народного депутата  ветеранам та найменш захищеним верствам населення в Рубіжненській громаді, а О.Кулінічеву - за допомогу жомом тим, хто тримає худобу.

Червоноармійський Перший сільський голова Р.Шупенко, дякувала за тверде паливо Д.Шенцеву, а В.Панову - за курточки, які одержали кілька дітей з малозабезпечених сімей. А ще - визначила проблему громади: підтоплення 91  будинку в селах Жовтневе та Червоноармійське Перше. Щоб це вирішити, треба виконати певні роботи  на озері Лиман. Дуже потрібен громаді і дитячий садочок - на черзі 50 малюків, потрібна допомога, щоб організувати його в приміщенні школи.

Подяку висловив В.Пієву і директор Старицьких  школи В.Гринько.

Взагалі, аналізуючи численні зустрічі, участь у яких брав на Вовчанщині народний депутат Д.Шенцев,  не заангажовано можна зробити висновок: він не відсторонюється він людей ні посадою, ні певною зверхністю, яка буває, на жаль, притаманна чиновникам чи депутатам високого рівня. Ось і цього разу в ході спілкування, коли сидів у президії, реагував на будь-які запитання  так, як це зробив би будь-хто в залі: щиро, зацікавлено. Після закінчення зібрання до нього підійшло кілька присутніх на зустрічі зі своїми проблемами, кожного  він вислухав, що міг – пообіцяв допомогти.

Хай це не сприймуть, як осуд, але згадуються часи депутатства Степана Гавриша. Кожен його приїзд до району обставлявся з такою помпою! Їхали зустрічати його аж на кордон з Харківським районом, везли в автобусі коровай та дівчат у національних костюмах, щоб порадувати народного депутата, весь маршрут поїздки С.Гавриша по району його супроводжували всі керівники району, як один, мало не в рота заглядаючи високому гостю на кожну його репліку щодо тих чи інших рішень.

А про візити Д.Шенцева на Вовчанщину взагалі часом мало хто з пересічних громадян і навіть журналістів знає. Десь побував, вручив подарунки, поспілкувався з людьми, допоміг - і як приїхав без шуму, так і відбув тихо-мирно у своїх справах. Тут ще варто врахувати і таку обставину: С.Гавриш обирався, як депутат - мажоритарник, тобто  саме він і лише в нашому, 178 виборчому окрузі,  ніс відповідальність за все, що тут було невирішене та потребувало допомоги. А Д.Шенцев, як обраний за партійними списками, просто за внутрішньопартійною практикою був за нашим округом закріплений - і в міру сил нам допомагає.

І ще: окрім Д.Шенцева з 2006 року навряд чи хтось з мешканців району зможе пригадати, щоб до нас приїздили і брали активну участь у вирішенні нагальних проблем  Вовчанщини народні депутата України він інших політсил - того ж БЮТ чи «Нашої України». Мабуть, їх справи провінції взагалі не цікавлять, вони все більше глобальними проблемами опікуються...

 

 

На сайті

Сейчас 48 гостей онлайн

Президент України

Урядовий портал

Харківська державна адміністрація

Wediz.com!