Як живеться селянам та чим їм допомогти?

27 лютого зібранням у  будинку культури села Революційне розпочалася спільна звітна кампанія закріплених за округами народного депутата України Д.Шенцева, депутатів Харківської обласної ради, місцевих рад усіх рівнів та сільських, селищних і міського голів

На зустріч, у якій взяли участь  голова райдержадміністрації, депутат обласної ради В.Панов та його заступники, голова райради А.Степанець, депутат обласної ради О.Кулінічев, керівники управлінь, служб та відомств району, прибули представники Революційної, Шестківської, Молодівської, Гонтарівської, Хотімлянської, Пільнянської сільських та Старосалтівської селищної громад.

Зі вступним словом перед зібранням виступив В.Панов, зазначивши, що мета таких зустрічей - краще з’ясувати проблеми, які турбують мешканців Вовчанщини, спільно знайти шляхи їх вирішення.

Голова райради А.Степанець розповів про кількісний та якісний склад депутатів усіх рівнів у районі, підкресливши, що загалом з 488 депутатів 344 - це представники Партії регіонів.

- Втім, - підкреслив А.Степанець,- порозуміння з основних ключових питань  ми завжди знаходимо і з представниками інших політичних сил, яких обрано до складу депутатів на місцях.

Перший заступник голови  РДА Ж.Усманова  із застосування графіків та таблиць, які  могли бачити учасники зустрічі на екрані, доповіла про виконання Програми соціально-економічного розвитку району за 2011 рік, про те, що вдалося зробити для покращення життя людей в громадах.

Найцікавішою частиною зустрічі стали запитання та відповіді. Стосувалися вони найрізноманітніших тем: розвитку культури на селі, водопостачання населених пунктів,  організації збирання побутового сміття тощо.

Ветеран війни М.Андрєйченко поцікавився, чому діючий уряд не виконує рішення судів щодо доплат дітям війни. Мешканці Революційної громади бідкалися, що укладені вже кілька років договори з приватною фірмою щодо приватизації луків та пасовищ все ще не виконані - а кожен заплатив за це кількасот гривень!

Жителька Революційного Л.Полежак запитувала, чому вигін, на якому  люди випасали худобу - а особисто вона свою козу, відданий у оренду і нічого на цій ділянці вже роками не робиться. А ще - як скупатися селянам у Дінці, адже підходи до води вже давно перекриті шлагбаумами баз відпочинку...

Будинки селян розтягнуті вздовж автотраси, а автобусна зупинка тут лише одна. Є у селі проблеми з водопостачанням. В ліс гидко зайти, як зазначали мешканці - повсюди купи сміття.

На ці запитання відповідав і В.Панов і Д.Шенцев - спільно з людьми шукали шляхи вирішення проблем, а частина з них, як виявилося - вже в процесі реалізації. Зокрема, налагодженням водопостачанням опікується і сільський голова і депутат райради М.Бабічев, вже є кошторис на вирішення цієї справи. На прохання директора Революційної школи В.Сорокової посприяти влаштуванню огорожі навколо території навчального закладу В.Панов пообіцяв, що підключить до  вирішення питання місцевих підприємців, пообіцяв він  допомогти і з організацією відвідування пляжу селянами.

Виступаючи перед зібранням, Д.Шенцев коротко розповів про себе, зокрема, підкресливши, що дуже добре розуміє людей, які звертаються до нього з проханням допомогти вирішити проблеми із здоров’ям: у самого син – інвалід дитинства.

Загалом же впродовж нинішньої каденції народного депутата  його приймальні відвідало кількасот людей і всім була надана допомога. У 178 виборчому округу - п’ять районів, і в кожному Д.Шенцев турбується як про людей похилого віку (наприклад, допоміг цього року дуже багатьом  паливом для обігріву житла) дітей - ніхто не залишився без подарунків до свят і таке інше.

Серед питань, які задавали  люди, звучали не лише такі, які безпосередньо стосуються життя в громадах, а й політичного характеру. Наприклад - як ставиться Д.Шенцев до так званих народних депутатів України - «тушок».

- Негативно, - відповів на це Дмитро Олексійович, -  А от щодо обрання на наступний термін народних депутатів в мажоритарних округах -  дуже позитивно, позаяк  напряму, а не за списками, обраний народом депутат в такому разі значно уважніше цікавитиметься проблемами своїх виборців у округу. Крім того, мажоритарник має у своєму розпорядження певні кошти із бюджету на вирішення таких проблем.

Закінчилася зустріч на мажорній ноті. Д.Шенцев пообіцяв подарувати найбільш активній мешканкі Революційного Л.Полежак... козу! Цьому вона була рада, а зала вибухнула оплесками та сміхом.А вже через день стало відомо ,що свою обіцянку депутат виконав і мешканка Революційного практично наступного дня  отримала живий подврунок.А на додачу ще й запас сіна.

Учасники художньої самодіяльності районного будинку культури дали концерт для зібрання.

Про цілий перелік проблем різного рівня складності вели мову  керівники району та народний депутат України Д.Шенцев і під час зустрічі з мешканцями Іванівської, Новоолександрівської, Червоноармійської Другої, Котівської, Петропавлівської, Юрченківської сільских та Білоколодязької селищної рад, яка проходила у школі села Юрченкове.

Голова районної ради А.Степанець відразу ж озвучив основні існуючи проблеми і громади та населенні пункти, де громадяни і стикаються з цими проблемами. Говорячи про затвердження Програми соціально-економічного розвитку району, голова райради відзначив, що такі питання, як відкриття дитячого садочка у Білому Колодязі, ремонт даху школи у цьому ж населеному пункті та  модернізація водогону  і каналізаційної системи, знаходяться під постійним контролем  районного керівництва. І такі питання включаються у Програму розвитку району, що покращує перспективи їх вирішення.

Зокрема, по дитячому садочку, а питання щодо нього задала молода мама,яка прийшла з маленькою дитиною на руках, затримка виникає лише через юридичні тонкощі щодо передачі права власності на споруду. Але є практично повна гарантія того, що у нинішньому році дитсадок може бути відкритим.Окреслюючи  напрямок  розмови, А.Степанець озвучив також і такі проблемні теми, як транспортне сполучення між райцентром і окремими населеними пунктами, необхідність модернізації водогону у Новій Олександрівці, ремонт доріг у тій же Іванівці і багато чого іншого.

В ході розмови керівників району з мешканцями громад виникали, звичайно ж, і моменти, коли людей цікавили не лише  серйозні і витратні проекти, а й буденні життєві проблеми, які  певним чином  створюють деякі  незручності. І тут же  голова райдержадміністрації В.Панов  та народний депутат України Д.Шенцев, відповідаючи на ці усні запити, або ж давали вичерпні відповіді, або ж спілно з керівниками громад, які були учасниками зустрічі, знаходили  шляхи і варіанти для того, щоб в подальшому взагалі зняти з порядку денного такі проблеми.

Говорячи про свою готовність допомагати громадам  у вирішенні наболілих проблем, Д.Шенцев  торкнувся  важливої теми - відповідальності самої громади і кожного її мешканця за те, що відбувається в кожному селі.Не секрет, що багато питань можна вирішити і не чекаючи допомоги - самостійно. А там, де потрібна реальна допомога, керівники громад і їх мешканці завжди можуть сподіватися на увагу з боку депутата. До речі, зараз існує можливість готувати мініпроекти щодо поліпшення соціальної сфери. Цим слід активно скористатися і подавати свої пропозиції і розрахунки, під які  можна отримати  цілком реальні кошти з бюджету, будучи при цьому, відзначив Д.Шенцев, впевненими у тому, що зі свого боку народний депутат попіклується про те, щоб запит громад Вовчанщини було розглянуто уважно.

Як приклад такого підходу до вирішення справ можна навести Нову Олександрівку,голова сільради якої Г.Здор поінформувала і керівництво району, і Д.Шенцева про те, що тут вже розпочато роботи щодо виготовлення проекту на модернізацію водогону, з тим щоб ці роботи за сприяння депутата  було  профінансовано в рамках державної програми «Питна вода».

Аналогічним чином, але вже за участі представників  Різниківської, Нестернянської, Землянської, Жовтневої Другої, Охрімівської та Волохівської сільських громад проведено цей захід у приміщенні  Варварівського сільського будинку культури.

Коли перейшли до запитань-відповідей, голова райради А.Степанець, упереджуючи найбільш ймовірні з них, зазначив:

- У місцевій, Жовтневій Другій громаді, проблемою є подальше перебування в старому приміщенні амбулаторії сімейного лікаря. Депутати райради комісійно виїздили на місце, разом з сільським головою Тетяною Андрущенко  визначили: цей лікувальний заклад цілком можливо розташувати у Жовтневій Другій школі. Споруда її зараз задіяна менш, ніж наполовину, тому місця, при належному, звичайно, облаштуванні, вистачить і для амбулаторії, а в перспективі - і для відкриття тут дитячого садка.

Різниківський сільський голова Тетяна Гринько уболіває за інше: в цьому селі кричуща проблема з питаною водою. Глибина її залягання велика - до 60 і більше метрів, тому шахтних колодязів влаштувати неможливо. Водогін же, споруджений давним-давно, ще за часів колгоспного ладу, вичерпав свої можливості функціонування - лише за останні роки було 18 поривів,  відкопувати труби нічим - ні у  місцевому сільгосппідприємстві, ні в інших навколо немає екскаватора.

Було вирішено, що перш за все - про це наголошував і В.Панов і Д.Шенцев - варто підготувати проектно-кошторисну документацію, а потім вже шукати можливості для включення цього об’єкту до обласної чи державної програми.

Головний лісничий ДП «Вовчанське лісове господарство» М.Лебеденко також звернувся до Д.Шенцева з кількома проханнями, серед яких - потреба вирішити принципи взаємодії підприємства з мисливцекористувачами лісових угідь: останні, як зазначив спеціаліст, часом заважають працівникам лісництва  проводити різні  роботи в лісах.

За всіма питаннями, які виникали під час спілкування представників влади і депутатів з населенням, підготовлено ряд доручень голови райдержадміністрації для вирішення проблем, а також звернень народного депутата.

Насправді на селі негараздів у житті людей вистачає. Влада, в міру своїх можливостей, не відсторонюється від цього, а останнім часом, навпаки, вишукує будь-які найменші можливості для вирішення різних проблем.

І все ж, як підкреслив, виступаючи на зібранні депутат обласної ради О.Кулінічев, і в таких умовах зараз люди знаходять привід, щоб зібратися разом, відзначити те чи інше свято весело, цікаво. Тому приклад - проведення в селах свята Масляної: знаходяться для цього і спонсори, а серед місцевих мешканців завжди вистачало людей, які вміють і люблять поспівати, повеселитися. Життя  триває...

 

На сайті

Сейчас 13 гостей онлайн

Президент України

Урядовий портал

Харківська державна адміністрація

Wediz.com!