Вовчанськ Зиму проводжає, а Весну-красну зустрічає (додані фото)

26 лютого на центральному майдані Вовчанська було  гамірно ще з ранку.  Саме в цей день у місті  святкували Масляну, день, коли проводжають зиму і зустрічають весну. Все оформлення майдану, а головне височенний стовп, для подолання його сміливцями у прагненні здобути приз, свідчили про те, що свято буде на славу.

Так і сталося. Всі, хто прийшов в цей день на масові гуляння, мали змогу знайти собі  розваги і веселощі на всі смаки і вподобання.

Треба віддати належне організаторам свята, які у нинішньому році  започаткували нову традицію -- провели огляд-конкурс на кращий символ Масляної, який проходив у вигляду святкового параду. Яскраво прикрашені колони  колоритно одягнутих учасників, на чолі кожної з яких своя Чучеліна,  пройшли центральною вулицею міста до  майдану, де й проходили святкові заходи. У довжелезній колоні пройшли  представники більшості громад  району,  учбових закладів та  окремих установ.  Серед  святкувальників були і делегації агрегатного та олійноекстракційного заводів, які охоче відгукнулися  на запрошення організаторів взяти участь у такому масовому заході.

На шляху колони від місця збору і до центрального майдану  всіх, хто з піснями і веселим сміхом прямував на свято, привітали народний депутат України Д.Шенцев, голова райдержадміністрації В.Панов та  голова районної ради А.Степанець

Слова привітань вони адресували всім  учасникам  святкувань з головної сцени,відкриваючи цим  самим яскраву програму.

Слід сказати про традиційну і символічну для  цього свята страву – млинці. Дівчата з комбінату шкільного харчування  у яскравих хустках та з милими посмішками частували ними всіх бажаючих, пропонуючи їх як з медом та сметаною, так і з іншими смачними інгредієнтами. Своє частування пропонували всім бажаючим і майстрині з райспоживспілки, біля столу якої  також  вишикувалася черга з бажаючих скуштувати  не лише символ сонця – млинець, а й суто національну українську  страву – вареники.

В той час, як бажаючи пригоститися куштували млинці, клопотів вистачало і в наших господинь, які  тут же, на майдані, вивчали широкий асортимент харчової продукції, представленої сільськогосподарськими та фермерськими господарствами нашого району. Святковий ярмарок розпочав свою роботу ще задовго до початку розважальної програми, так що всі бажаючи мали змогу спокійно купити м’ясо, молоко, кондитерські вироби, а потім ще й участь у розвагах взяти. Адже до послуг тих, хто прийшов  повеселитися, учасниками художньої самодіяльності багатьох закладів району  було  підготовлено цікаву програму. У концерті брали участь і артисти з Харкова, виступи яких  стали святковим подарунком  від народного депутата України Д.Шенцева.

Свою пісенну майстерність зі святкової сцени городянам дарували також учасники  народного ансамблю української пісні «Вишенька» Вовчанськохутірського сільського Будинку культури. На святковій сцені виступали  артисти районного  будинку культури, учасники художньої самодіяльності шкіл міста і району, а також  звичайні мешканці громад району, які  виявили сміливість і взяли участь в оголошеному організаторами пісенному конкурсі.

Знайшлися розваги і для  бажаючих помірятися силою та вправністю. Для них було організовано  змагання з гирьового спорту та  перетягування канату, багато цікавих конкурсів організовано було і для  дівчаток та дорослих представниць прекрасної статі, які демонстрували своє вміння господарювати -- прикрашали млинці та частували ними глядачів.

Для малечі, яка прийшла  на свято зі своїми батьками, організатори підготували чудовий дарунок – можливість покататися на конячці та стати учасниками  веселих ігор, які проводили для них юні артисти у яскравих костюмах та на ходулях.

Головна ж  інтрига   розгорнулася, звичайно ж, біля  традиційного для цього  святкового дня стовпа. Бажаючих  спробувати свої силу і  спритність було багато. Та серед них лише  кільком відчайдухам  вдалося подолати  підступний атракціон та отримати  призи, серед яких були цукерки, шампанське, а також живий півень та порося. Свої трофеї  сміливці отримали на сцені під оплески сотень глядачів.

Серед учасників святкування, що з цікавістю спостерігали за веселими розвагами та конкурсами, були і народний депутат україни Д.Шенцев, голова райдержадміністрації В. Панов, голова районної ради А. Степанець, керівники служб  району.

За веселим дійством, що вирувало на майдані, з особливою цікавістю  і певною тривогою спостерігала ще одна повноправна його учасниця – Міс Чучеліна Вовчанщини, компанію якій склали і  символи Масляної, які представили на огляд-конкурс окремі громади району.

Персонажів, біля яких  так охоче фотографувалися гості свята і які символізували собою Зиму, чекала невесела доля - під захоплені і веселі вигуки глядачів вони зникла у вогняному полум’ї, символізуючи тим самим, що на нашу землю прийшла Весна-Красна.

 

 

На сайті

Сейчас 8 гостей онлайн

Президент України

Урядовий портал

Харківська державна адміністрація

Wediz.com!