У вирішенні соціальних проблем Вовчанщина в числі кращих, заявив губернатор області Михайло Добкін під час робочої поїздки районом

 

 

02 лютого губернатор Харківщини  Михайло Добкін побував з робочої поїздкою на Вовчанщині у якій його супроводжували  голова райдержадміністрації Віталій Панов та голова районної ради Анатолій Степанець. Як відзначив сам  голова облдержадміністрації метою його перебування на Вовчанщині є ознайомлення з вирішенням соціальних проблем, що було  і залишаються одним з пріоритетів діяльності влади, адже саме  успішна діяльність соціальної сфери є  одним з чинників, що впливає на якість життя громадян.

На території нашого району   напевне одним з найбільших осередків накопичення саме таких проблем залишається селище Вільча, з відвідин якого  губернатор і розпочав свою поїздку. Враховуючи особливості  населення селища, а це як відомо переселенці з зони ураження та ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС, Михайло Добкін перш за все ознайомився з роботою медичного закладу, що працює у селищі. Адже саме тут  люди   отримують первинну медичну допомогу.

 

Якщо брати до уваги  вікові показники  амбулаторії  сімейної медицини, що працює  у Вільчі, то у порівнянні з переважною більшістю  аналогічних закладів і в нашому райцентрі та  і в інших населених пунктах району, то  її сміливо можна вважати  сучасною, адже будувалася вона порівняно недавно і у відповідності з вимогами сучасності. Та й медичним обладнанням комплектувалася  відповідно сучасним. Сучасним на час  побудови. Нині ж  значна частина того, що працює на поліпшення здоров’я мешканців селища і морально і фізично застаріла. Саме  про це і розповідав Михайлу Добкіну головний лікар амбулаторії сімейної медицини Микола Прохорчук.

Губернатор області відзначаючи  важливість роботи  медичного закладу  саме у цьому населеному пункту, а його роботою і станом він  залишився  задоволеним.  обіцяв   сприяти вирішенню нагальних проблем  амбулаторії найближчим  часом. В рамках такої допомоги перш за все оновлення   устаткування стоматологічного кабінету та кабінету ультра -- звукової діагностики, а також  оновлення лабораторного обладнання.

Практичні кроки щодо поліпшення стану справ зроблено  було Михайлом Добкіним і під час відвідин геріатричного центру, що  працює у  Вільчі. Спілкуючись з його мешканцями , а це в основному одинокі  люди похилого віку, губернатор дізнався про зміни, що сталися у фінансуванні   харчування . Він пообіцяв, що найближчим  часом  витрати на цю статтю з обласного бюджету буде збільшено і крім того буде вирішено питання щодо закріплення за такими закладами  депутатів обласної ради від Партії регіонів, які  в масі своїй є керівниками  тих чи інших підприємств  і в змозі надати людям похилого віку  певну  допомогу.

В комплексі розглядалося  під час відвідин Михайла Добкіна Вільчі і питання роботи дитячого садочка та школи. Роботою дошкільного дитячого закладу, умовами перебування в  ньому малечі,   губернатор залишився приємно вражений, хоча при цьому на власні очі міг впевнитися у тому, що площі  закладу замалі для організації повноцінного виховного процесу. Саме з погляду на це  керівник області обіцяв  всіляко сприяти вирішенню питання  щодо  остаточного завершення ремонту школи  з перспективою  переобладнання певної її частини саме під дитячий садочок. Вже на нинішньому етапі буде вирішено питання з виділенням коштів на виготовлення  проектної документації та таке переобладнання .

Якщо  Вільчу умовно можна вважати населеним пунктом де є певне нагромадження проблем, які потребують  вирішення у найближчій перспективі , то Нову Олександрівку, яка була наступним пунктом поїздки Михайла Добкіна , сміливо можна вважати яскравим прикладом того, як  можна і головне потрібно вирішувати соціальні проблеми на селі.

Губернатор області  з великим задоволенням оглянув капітально  відремонтоване приміщення амбулаторії сімейної медицини . Його введення в дію  стало результатом спільної діяльності як  місцевих та районних органів влади так і участі відповідних обласних структур.  Голова сільради Галина Здор, розпочавши роботи по відновленню роботи  амбулаторії, постійно відчувала підтримку голови райдержадміністрації Віталія Панова та голови районної ради Анатолія Степанця, які в свою чергу підтримували  зв’язок з заступником голови облдержадміністрації Ігорем Шурмою, який не лише сприяв вирішенню організаційних питань, а й виконав свою обіцянку щодо наповнення нової амбулаторії сучасним медичним обладнанням. І  в ході відвідин амбулаторії Михайло Добкін і вручив сертифікат на  нове обладнання за загальну суму у 50 тисяч гривень. Зі свого боку на  капітальне переобладнання примушення  було  витрачено більш ніж 220 тисяч гривень,  100 з яких  було спрямовано з бюджету району, 60 з бюджету громади та 63 тисячі на  потрібну справу виділило керівництво місцевого сільгосппідприємства. Вирішено також питання з медичним персоналом середньої ланки, яким штат амбулаторії укомплектовано повністю.

Михайло Добкін  оглянув не лише вже відремонтований  і готовий до прийому пацієнтів медичний заклад, а й оцінив хід ремонтних робіт , які проводяться  у приміщенні призначеному для квартири лікаря. І тут, до слова, теж було що оцінити – сучасний ремонт, централізоване  водопостачання  з можливістю мати гарячу воду, каналізація, гараж та інші господарські приміщення.

--- Я так думаю, відзначив Михайло Добкін , побачивши все це , що спеціаліст, який  приїде сюди працювати і мешкатиме  в цій квартирі, буде задоволеним. Відчувається, що і керівництво громади і керівництво району в підході до вирішення  цього питання зробило все задля того, щоб задовольнити  життєві    потреби  лікаря по максимуму. Маючи таке житло  та умови роботи він і працюватиме з гарним настроєм.

Губернатор  високо оцінив  успіхи  громади, яка впевнено  йде по шляху успішного вирішення  всього комплексу соціальних проблем – відновила роботу дитячого садочка, потім відкрила клуб для молоді, відремонтувала амбулаторію. Крім цього тут  не так давно  заасфальтовано кілька доріг, споруджено  тротуарну алею. На черзі вирішення ще ряду питань. І якщо враховувати вже зроблене, то питання ці , без сумніву буде вирішено.

Гарні враження у губернатора області Михайла Добкіна залишилися і  після відвідин хірургічного відділення  центральної районної лікарні, де завершено  ремонт та обладнано сучасний  хірургічний блок, який включає в себе кілька операційних залів та післяопераційних палат з   сучасним обладнанням, застосування   якого  значно підвищує шанси медиків на порятунок життя пацієнта навіть у найскладніших  випадках.

Представники  обласних засобів масової інформації, які висвітлювали  робочу поїздку губернатора  Вовчанщиною , скористалися наданою можливістю задати Михайлу Добкіну кілька запитань, відповіді на які  і стали найкращою ілюстрацією його вражень від побаченого у нашій лікарні.

 

Відповідаючи на численні запитання журналістів,  голова облдержадміністрації відзначив перш за все той факт, що всі роботи щодо ремонту та оснащення сучасного хірургічного комплексу у  Вовчанській ЦРЛ проведено за рахунок  державних коштів , які виділяються у рамках створення  на території області десяти  базових медичних  центри де планується створення всіх умов для надання якісних медичних послуг. Вовчанська центральна районна лікарня, яка  входить в цей перелік, як зазначив Михайло Добкін, на шляху  докорінної перебудови  рухається  темпами  навіть  швидшими від запланованих.

-- Враховуючи особливості лікарні,  відзначив Михайло Добкін,  паралельно з ремонтом та обладнанням  операційного блоку було   відразу ж підготовлено і післяопераційні палати, які мали стати другим етапом  реконструкції. Враховуючи це, було прийнято рішення  найближчим часом розпочати тут  обладнання сучасного пологового відділення. Крім того найближчим часом  сюди буде встановлено сучасне рентгенологічне обладнання  приміщення для якого , а ви це бачили самі, вже повністю готове.

Говорячи про свої враження  від  нового  операційного блоку Михайло Добкін наголосив ще на одній особливості роботи медичних центрів – вони знаходитимуться на постійному зв’язку з провідними спеціалістами та клініками обласного центру  і маючи сучасне обладнання будь якої миті зможіть викликати   для проведення нетранспортабельним пацієнтам спеціаліста будь якої  спеціалізації.

В ході свого перебування у центральній районній лікарні Михайло Добкін ознайомився з умовами у яких  віднедавна працює дитяча консультація та поспілкувався  з медиками які там працюють.

Ще одним  пунктом робочої поїздки губернатора області  стали відвідини  пункту обігріву, який обладнано  у центрі Вовчанська. Михайло Добкін  ознайомився з тим як обладнано цей пункт  і як він працює з громадянами, які потребують допомоги у  цей складний період. Крім цього він скуштував і  каші, яка готується  для безхатченків.

Підсумком робочої поїздки М.Добкіна на Вовчанщину стала його зустріч з громадським активом району, яка пройшла у  актовому залі райдержадміністрації.

М.Добкін висловив задоволенням побаченим і відновленою дитячою  консультацією  та  операційним блоком  ЦРЛ , роботою дитячого садка у селищі Вільча тощо.

Зважаючи на те, що візит  припав якраз в пік  сильних морозів в Україні, очільник області  розповів, що робиться зараз на Харківщини у справі енергозбереження. Зокрема, зазначив він, всюди, де  здійснюються  капітальні ремонти  опалювальних систем шкіл, інших комунальних закладів, котельні прагнуть перевести на живлення пелетами, дерев’яними трісками.  Потужні ТЕЦ також  планують перевести  на кам’яне вугілля замість природного газу.

-У Барвінківському районі,- зазначив М.Добкін,- знайдено великі поклади бурого вугілля,  інвестори  зацікавлені у виробництві з цієї природної сировини палива для двигунів. До речі, під час Великої Вітчизняної війни у Німеччини значну частку  паливно-змащувальних матеріалів  виробляли сааме з  бурого вугілля!

Реалізація таких проектів, підкреслив він – це ще й  створення додаткових робочих місць, а про потребу в них під час зустрічі з мешканцями краю люди постійно наголошують.

Говорив  М.Добкін і про  зусилля  влади Харківщини щодо  відновлення роботи промислових підприємств, про  суттєве зменшення боргів по заробітній платі в області  , яке почалося з 2010 року, про розвиток сільськогосподарського виробництва.

Реформа в  медичній сфері, яка проводиться зараз на Харківщині, передбачає створення госпітальних округів, і один з таких буде у Вовчанському районі. Тут же М.Добкін передав  голові райдержадміністрації В.Панову сертифікат на сучасний рентгенівський апарат для ЦРЛ вартістю понад 2 мільйони гривень, зазначивши, що саме обладнання буде змонтоване у нас  швидко.

Далі  М.Добкін перейшов до відповідей на запитання із зали.  І.Дудка   попрохав посприяти відшкодуванню колишнім працівникам місцевого маслоробного заводу та здавачам молока боргів по заробітній платі та  за здану продукцію , а  це загалом складає до півмільйона гривень.

М.Добкін пообіцяв підключити до вирішення проблеми правоохоронні органи, одночасно прокоментувавши ситуацію з роботою  молокопереробних підприємств краю.

-У Великобурлуцькому районі нові інвестори з Казахстану вклали кошти у оновлення обладнання місцевого заводу, але тут виникли проблем з реалізацією їх, до речі, хорошої якості, продукції не так то просто виявилося зайти на  ринок продажу молокопродуктів у  торгівельних підприємствах!

М.Добкін розповів, що вже тривалий  час влада області веде перемовини з Ізраїльсими інвесторами по створенню на Харківщині потужної ферми, де  могло б утримуватися до 6000 голів корів. Однак, серед інших  вимог інвесторів щодо самого будівництва цього комплексу найпершою була забезпечення стабільного ринку  збуту  продукції, яка тут могла б вироблятися. В цьому напрямку також ведуться перемовини. Тобто, зараз на перший план  стає не виробництво  молока,а саме його реалізація у вигляді готової продукції!

Взагалі ж, за словами М.Добкіна, Харківщина має велетенські можливості щодо розвитку сільгоспвиробництва, за оцінками фахівців потенціал краю  в цьому плані задіяне поки що лише на чверть від можливостей!

Голова правління ПАТ ВАЗ О.Антоненко попрохав М.Добкіна посприяти вирішення  давньої проблеми заводу-відшкодування 6 мільйонів гривень  ПДВ. Зазначивши, що, вигравши справу в  27 судових засіданнях, перемоги на цьому фронті поки що  підприємство не отримало.

М.Добкін пообіцяв  влаштувати зустріч нового очільника обласної податкової інспекції з директором. і у відповідь почув від О.Антоненка: саме цього ми і прагли домогтися .

Наступне питання надійшло від голови батьківського комітету гімназії № 1 Ю.Максименко і стосувалося воно сприяння відкриттю  класів з російсьою мовною освітою.  2 таких вже  працює, але  у батьків, в тому числі  майбутніх першокласників,   існує потреба до  збільшення таких класів. Ю.Максименко передала  М.Добкіну  заяву з цього приводу.

Цьому ми посприяємо,- зазначив очільник області,- однак хочу вам  сказати наступне:  викладання у  вищих навчальних закладах України ведеться на державній мові, тому майте це на увазі, тут можливі   проблеми  в дитини по опануванню знань.

Пенсіонер Ю.Грабар, подякувавши  М.Добкіну і керівництву районом за те, що було  швидко та якісно споруджено у Вовчанську  спортивний майданчик зі штучним покриттям,  поцікавився, чи не варто в цьому плані  рухатися далі і побудувати у місті  спорткомплекс: на кшталт такого, який вже діє у Шебекіно!

-У Шебекіно мені бути не довелося - посміхнувшись на  це, зазначив М.Добкін,- але у нас в області три аналогічних, як я розумію, комплекси вже споруджено.  Ми з керівником вашого району Віталієм Пановим  про це вже говорили під час поїздки  Вовчанщиною. Вважаю, що нинішнього року до реалізації такого проекту у Вас ми приступимо.

Принагідно він зазначив,  що вважає В.Панова  одним з кращих керівників районів Харківщини.

Депутат міської ради І.Морозова підняла проблему   роботи полігону твердих побутових відходів міста: новий полігон почали споруджувати, але  протягом 2010, 2011 років фінансування на це виділено не було. М.Добкін  пояснив, що в області  кошти, які б можна було спрямувати на  реалізацію зазначених проектів, а потреба в цьому існує не лише у Вовчанську,  довелося задіяти на  ліквідацію 1000 тонн пестицидів, які, за документами, вже ніби-то й були вивезені. А до цих 1000 тонн потім «приєдналося « ще стільки ж, які, виявляється, також були   на території області і створювали реальну  екологічну небезпеку для  довкілля та людей.

Голова районної ради ветеранів війни та праці І.Зарубін, як завжди, не міг залишитися байдужим до перебігу подій на зустрічі і задав М.Добкіну цілу низку питань, які, власне , зводилися до  проблеми відродження   трудових здобутків Вовчанщини часів СРСР, зокрема, в галузі сільськогосподарського виробництва. Зіславшись при цьому на досвід сусідньої , Бєлгородської області, де розвиток сільгоспвиробництва, особливо в справі  виробництва молока та м’яса. просто вражаючий.

М.Добкін на це відповів наступне:

Перш за все, у Росії з 2000 року- стабільний уряд,  побудована міцна вертикаль влади, що дозволяє  здійснювати довгострокове планування розвитку народного господарства. І у Бєлгородській області вже 18 рік губернатором – Євген Савченко, людина ініціативна. Дійсно, сьогодні Бєлгородщина виробляє 40 відсотків м’яса свинини для усієї Російської Федерації, там споруджуються сучасні  молочні та свинокомплекси. Правда, там і підтримка такого будівництва  інша, ніж поки що в Україні: Ощадбанк Росії дає довгострокові кредити під 5 відсотків річних а у нас і під 25 ще спробуй отримувати у банках!

Та все ж і ми в минулому році, спираючись на розробки вчених Харківщини, а тут ми маємо досвідчених фахівців, розробили і прийняли Програму розвитку Харківської області  до 2020 року,  яку вже поступово втілюємо в життя. При цьому ми  застосовуємо і будемо застосовувати в подальшому всі напрацювання, які мала область за часів СРСР,а тоді було зроблено  надзвичайно міцний заділ на майбутнє. Він нам слугує і зараз основою для розвитку

Депутат обласної ради,  керівник фермерського господарства О.Кулінічев попрохав М.Добкіна посприяти вирішенню справи відновлення роботи дитячого садка у селищі Білий Колодязь. Там проблема полягає в тому, що не вирішено питання передачі приміщення на баланс місцевій громаді від прикордонної служби. М.Добкін запевнив зробить усе, щоб цьому  сприяти.

- З кожним роком,-  підсумовуючи   свій виступ на зустрічі,зазначив М.Добкін,- ми будемо розширювати список добрих справ, які здійснюємо  в розвитку нашого краю.  Мій приїзд ло вас,звичайно, не допоможе вирішити всього того, що на часі для втілення в життя, але, упевнений сприятиме прискоренню  цій справі.

Від імені всіх мешканців  громади району В.Панов подякував М.Добкіну за цей візит та  увагу до проблем Вовчанщини.

 

На сайті

Сейчас 54 гостей онлайн

Президент України

Урядовий портал

Харківська державна адміністрація

Wediz.com!